Loisteputken heijastin T8 450mm 15W

5,75 

Loisteputkivalaisimen heijastin T8-loisteputkille 450mm (15W). Peilipintainen alumiiniheijastin joka vahvistaa huomattavasti loisteputken tehoa kohdistamalla valon haluttuun valaisusuuntaan. Voidaan asentaa suoraan T8-loisteputkeen mukana tulevilla kiinnikkeillä.

Saatavuus: Varastossa

Tuotetunnus (SKU): 102.2101 Osasto:

Loisteputkivalaisimen heijastin lisää huomattavasti loisteputken valaisukohteeseen suuntautuvaa valoa. Alumiininen peilipintainen heijastin on suolaveden roiskeita kestävä.

>Heijastin voidaan asentaa valaisinkotelon sisälle tai sitä voidaan käyttää päätypidikkeissä olevien rungottomien loisteputkivalaisimien kanssa kiinnittämällä heijastin suoraan T8-loisteputkeen. Heijastin voidaan tarvittaessa lyhentää leikkaamalla, ja kahdesta heijastimesta voidaan yhdistää heijastin pidemmälle putkelle. Heijastimen mukana on pidikkeet, joilla se voidaan kiinnittää T8-loisteputkeen / rungoton loisteputkiyksikkö voidaan kiinnittää paikalleen asennettuun heijastimeen. Heijastimen korkeus 40mm, halkaisija 85mm. Heijastinta voidaan taivuttaa ja leikata.

Heijastin on tarkoitettu T8-putkille, mutta niitä voi käyttää myös T5-putkien kanssa huomioiden, että heijastin on leveähkö, yhden putken valaisimessa tai kahden putken kotelossa leveys ei yleensä haittaa asennusta.